Nikola Hezucká: Oliver miluje pohádkové balení mlíček Kendamil

Rodina Hezuckých a Kendamil

Příchodem malého Olivera na svět se Patrikovi a Nikole Hezuckým změnil život. Vstoupil do něj každodenní strach, ale taky ještě mnohem větší láska. Naučili se víc plánovat a užívat si společný čas. Patrik a Nikola jsou věrnými zákazníky e-shopu Healthfactory.cz. Které naše dobroty jim usnadňují zvládat péči o Olíčka? Jak Patrik pomáhá Nikole a jaké jsou jejich oblíbené rodinné aktivity?

Co pro Vás znamená být tátou?
Patrik Hezucký:
Je to nový rozměr života, a hlavně úžasná zkušenost.

Tátou Olivera jste se stal po čtyřicítce. Myslíte, že by byl velký rozdíl, kdybyste ho měl ve dvaceti?
P. H.:
Rozdíl by to byl určitě, ale spíš v detailech. To hlavní prožívá otec v jakémkoliv věku.

Co byste vzkázal ostatním tatínkům?
P. H.:
Kluci, hlavně to chce vydělat hodně peněz a nechat veškeré rozhodování na hlavě rodiny. Však vy mi rozumíte.

Umíte si představit, že by měl Oliver sourozence?
P. H.:
Ano, dokonce to plánujeme.

Jak trávíte váš chlapský den ve dvou?
P. H.:
Hrajeme fotbal, hrajeme fotbal, hrajeme fotbal, díváme se na fotbal.

Existuje nějaký produkt, který Vám takový den dokáže zpříjemnit?
P. H.:
Ano. Gin.

Jak jste zvládnul přebalování?
P. H.:
Fuj, popasoval jsem se s tím dobře. Zatím vede moje žena a obávám se, že už její prvenství nedohoním.

Pomáháte Nikole se všemi povinnostmi v péči o Olíčka, nebo jsou pro Vás některé aktivity méně oblíbené?
P. H.:
Pomáhám se vším, co dostanu úkolem, a některé věci dělám ze své vlastní vůle, například rád řídím vůz, když jedeme na výlet.

Jak vypadá Váš běžný den poté, co skončíte v práci?
P. H.:
Maximum času trávím s rodinou.

Patrik Hezucký se synem

Jak jste se připravovala na příchod miminka?
Nikola Hezucká:
Přemýšlím, jak jsem se připravovala... asi nijak speciálně. S maličkými dětmi jsem pracovala, navíc jsem „odchovala“ malou ségru, takže jsem tak nějak věděla, do čeho jdu a že to zvládnu. Nakonec to tak opravdu bylo a je. Myslím, že Oliverka od začátku zvládám opečovávat s lehkostí, bez příruček a bez rad ostatních.

Jaká je jeho nejoblíbenější aktivita, když jste spolu sami?
N. H.:
Olíček má teď období „gól, fotbal, fotbalista, míč, branka“. Pořád dokola točí tahle slova – gól křičí i ze spaní –, pořád dokola kope do míče a nutí to dělat i nás. Když jsme ale sami dva a je klidný, nejradši si společně čteme knížky, ukazujeme si obrázky a povídáme si o nich. To jsou naše nejoblíbenější společné chvilky.

Které produkty Vám při péči o Olivera nejvíc pomáhaly a pomáhají?
N. H.:
Asi všechny ty, které naše maminky neměly, za což před nimi smekám. Jednorázové plenky, vlhčené ubrousky, ovocné kapsičky... Oliver miluje kapsičky Good Gout a Salvest a denně je po mně škemrá. A na prvních dovolených jsem moc ocenila – a Olíček taky – hotová jídla Good Gout.

Jaká máte kritéria pro jejich výběr?
N. H.:
Od Oliverkova narození pro něj vybíráme vždy jen to nejkvalitnější.

Dovedete si představit žít v době našich babiček, kdy nic takového neexistovalo?
N. H.:
Dovedu si to představit, protože naše babičky ani netušily, že by něco takového jednou existovat mohlo. Takže by mi nic jiného nezbývalo... Věřím ale, že mateřství v té době bylo mnohem náročnější, že si naše babičky za celý den nesedly a že byly opravdu hodně unavené a vyčerpané.

Jak moc je pro Vás důležitá kvalita jídla?
N. H.:
Moc důležitá. Nakupuji jen ty nekvalitnější potraviny, a to jak pro nás, tak pro Oliverka. Věřím, že jsme to, co jíme, a že se nám kvalita potravin odráží na zdraví.

Vnímáte přidanou hodnotu kapsiček, které Oliver baští?
N. H.:
Vnímám a souvisí to s mou předchozí odpovědí. Vím, že v kapsičkách Good Gout a Salvest mu dávám to nejlepší, co mu můžu dát, a že kvalitnější suroviny bych těžko hledala. Mám velkou radost, že si kapsičky tak oblíbil, že si je dá radši než nějakou nezdravou mlsku. A já tak vím, že dělám to nejlepší pro jeho zdravý vývoj.

Nikola Hezucká a KendamilOliver HezuckýPatrik Hezucký a Kendamum

Jak se s příchodem malého človíčka změnil váš život?
Nikola a Patrik:
Oba vnímáme, že život najednou dostal opravdový smysl. Oběma nám do života vstoupil nekonečný a každodenní strach, ale taky ještě mnohem větší láska. Ta největší láska, jakou člověk může zažít. A oba za to každý den děkujeme. Díky Oliverkovi jsme se museli naučit víc plánovat, takže pryč jsou časy, kdy jsme si jeden den řekli, že poletíme na dovolenou, a druhý den už jsme seděli v letadle. Naučili jsme se „obětovat“ čas, který jsme měli každý sám pro sebe, a věnovat ho Olíčkovi. A oba každý den vidíme, že to má opravdu smysl. Že věnovat děťátku náš čas je to nejvíc, co mu můžeme dát.

Jak si nejraději užíváte rodinné chvíle?
N. a P.:
Oliver miluje, když jsme všichni spolu. Slovo SPOLU je jeho nejoblíbenější. Když zasedneme společně ke stolu, začne jásat a vykřikovat: Spolu, spolu, spolu! Takže ať si je užíváme doma, nebo venku, všem třem nám ke štěstí stačí, že jsme SPOLU.

Jaká je vaše nejoblíbenější společná aktivita?
N. a P.:
Doma si společně rádi všichni tři sedneme na koberec a hrajeme si. Olíček většinou každému z nás vrazí do ruky nějakou postavičku a prostě hrajeme scénky. Třeba s pohádkovým balením mlíčka Kendamil. Bývá to opravdu legrace. A venku milujeme výlety a poznávání nových míst, procházky – které teda táta miluje míň –, samozřejmě kopání do míče, a když je teplo, je Olíček rád na pískovišti a my na zahradě relaxujeme. Je toho spoustu a užíváme si opravdu každou společnou aktivitu.

Myslíte si, že je pro výchovu dětí důležité trávit s nimi co nejvíc času?
N. a P.:
Jednoznačně!

Patrik Hezucký natáčení Kendamil

Co s sebou nikdy nezapomenete přibalit na cesty?
N. a P.:
Když je to přes noc, tak nikdy nesmíme zapomenout na zajíce usínáčka, se kterým Oliver spí. Samozřejmě lahvičku a mlíčko Kendamil a nikdy nezapomenu, a to ani když jdeme na pár hodin ven, ovocnou kapsičku. To je ta nejlepší věc na cesty!

Co vás poslední dobou pobavilo?
N. a P.:
Olíček se hodně rozmluvil a každý den nás baví a rozesmívá. Bude to komediant po tátovi – má obrovský smysl pro humor a pobaví nejen nás, ale i každou naši návštěvu.