Když už vašemu mrňouskovi pouze mléko nestačí…

@a.n.d.u.l.a a Good Gout

Kojení je ten nejlepší způsob výživy vašeho miminka. Co ale dělat, když na něm vidíte, že už mu k ukojení jeho hladu pouze mateřské mléko nebo lahvička s dětskou výživou nestačí? Je ten nejlepší čas uvést ho do světa nových chutí a začít s příkrmy.

S příkrmy začínejte postupně

Od ukončeného 4. měsíce je dětské zažívání natolik vyspělé, že může začít přijímat ovocné a zeleninové příkrmy. Zkrátka trávicí systém vašeho miminka si už umí poradit i s jinou potravou, než je jen mléko. Přesto je nutné mít neustále na mysli, že právě mateřské či kojenecké mléko je pro něj až do 6. měsíce stále hlavním zdrojem živin. Miminko by si také na pevnou stravu mělo zvykat postupně – od několika málo lžiček denně až po skutečnou porci. A protože je každé miminko je jiné, o tom, kdy čas pro zavádění příkrmů skutečně nastal, je dobré poradit se s pediatrem, který je zná od narození.

Ukažte mu, na co je lžíce

Obecně platí, že potraviny, ať už kašičky nebo pyré, by měly mít zpočátku co nejhladší konzistenci, protože miminko doposud přijímalo pouze tekutinu bez jakýchkoli hrudek či kousků a na pevnou stravu je zapotřebí zvykat jeho trávicí systém postupně den po dni. Hned od začátku je dobré podávat mu příkrm malou dětskou lžičkou, aby se připravilo na konzumaci pevné stravy tak, jak to dělají dospělí. Vhodné je začínat s jednodruhovým pyré a nemíchat několik druhů ovoce nebo zeleniny dohromady. Už kvůli tomu, že kdyby se u miminka vyskytla alergie na některý z nich, je možné jej v takovém případě identifikovat a do budoucna se mu vyhnout.

Pomozte mu zvládnout správné návyky

Kromě ryze praktického hlediska má volba pyré z jednoho druhu ovoce či zeleniny i další důvod. I tak malý prcek, jako je čtyřměsíční miminko, má vyvinuté chuťové pohárky a potřebuje si tříbit chuťový vkus. A my bychom mu měli při zavádění příkrmů jeho poznávání a následnou cestu ke správným stravovacím návykům co nejvíce zjednodušovat, a ne mu motat hlavu koktejly dřív, než přijde na chuť jednotlivým chutím.

Moje první ovoce

K ruce vám bude naše variace kapsiček

Do výroby ovocného pyré se můžete samozřejmě pustit sami, nicméně pokud se chcete vyhnout některým rizikům nebo nemáte času na rozdávání, vsaďte na Good Gout BIO variaci kapsiček Moje první ovoce (4x120 g). Toto balení je určeno mrňouskům od 4. měsíce a obsahuje čtyři kapičky s ovocným pyré, přičemž v každé z nich je jen jeden druh ovoce.

A zatímco pro výrobu vlastního příkrmu budete potřebovat najít a prověřit si svého dodavatele chemicky neošetřovaného ovoce, variace kapsiček Moje první ovoce je opatřena certifikátem BIO a Good Gout ručí za to, že veškeré suroviny, které jsou uvnitř, byly vypěstovány v BIO kvalitě, a to třeba včetně kapky citronové šťávy, která je dochucuje, a která přispívá k jejich šetrné konzervaci.

Kapsičky samozřejmě neobsahují žádný přidaný cukr, umělá barviva ani konzervanty a oproti balení podobných příkrmů ve skle si navíc uchovávají více živin, protože k jejich sterilizaci postačí kratší doba.

Zapomeňte na komplikované mixy

Mimo faktu, že vás variace Moje první ovoce vyjde cenově výhodněji než nákup jednotlivých kapsiček, je namíchána tak, aby vašim drobečkům dala co nejvíc. Najdete v ní totiž pouze kapsičky, v kterých je vždy jen jeden druh ovoce.

Kromě toho, že budete vědět, který z nich vaše miminko jedlo, takže v případě, že by si s ním náhodou nerozumělo, přesně víte, čemu se příště vyhnout, naučí se váš mrňousek už v takto nízkém věku rozpoznávat jednotlivé chutě.

A to je pro něj velice důležité, aby později zvládl úspěšně projít cestu vedoucí ke správným stravovacím návykům.

Pro Good Gout Moje první ovoce »

Moje první ovoce

Otevřete mu svět chutí

S první kapsičkou naučíte vaše miminko jíst to, co vy sami z dětství už dobře znáte – jablka. Jen to prozatím nebudou ony klasické plody, do kterých jsme se coby děti s chutí rádi zakousli ještě na stromě, ale jemňoučké pyré z pečlivě vybraných jablek odrůdy Gala, jejichž chuť zvýrazňuje kapka šťávy z BIO citronu. Také druhou chuť dobře znáte – jde o hrušky, a to odrůdy Williams, kterým opět dodává ten správný říz a zároveň přispívá k jejich šetrné konzervaci kapka citronové šťávy.

Spolu s třetí kapsičkou dopřejete vašemu mrňouskovi trošku exotiky, protože její obsah tvoří spolu s kapkou BIO citronové šťávy krásně vyzrálé mango. A čtvrtá kapsička je sice také exotická, ale zároveň téměř domácí. Je možné říct, že jde vlastně o takovou klasickou exotiku – banán. I když u nás banány nerostou, všichni je moc dobře už od dětství známe. A tak jako jejich chuť milujete vy, budou je mít rády i vaše děti. Mimochodem, banánová příchuť je jednou z nejoblíbenějších u všech dospěláckých jídel.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.